Katamarán Laggon 450F je proti jednotrupým lodím „obývacím pokojem“ na vodě. Dostatek prostoru v kajutách, všude stojná výška. Spousta prostoru a skříněk  pro uložení osobních  věci a potřeb je samozřejmostí.

Prostorný salón a kokpit umožní velmi komfortní pobyt a život na lodi včetně plavby, který lze srovnat spíše s hotelovým pokojem

Proti plavbě na jednotrupé lodi si zde neužijete náklon. Běžně se stává, že loď pluje 9 uzlovou rychlostí na boční vítr a ta část posádky, která vaří v kuchyni a  vymýšlí  jaký  míchaný drink si připraví o tom vůbec neví.

Možnou nevýhodou ale je, že katamarán se chová na vlnách trochu jinak než jednotrupá loď.  je to velmi individuální , ale sem tam někomu to specifické houpání na vlnách umí vyvolat mořskou nemoc.

Ani kulinářský nadšenec nepříjde zkrátka. Pokud  má někdo zájem se vyhrát s vařením pro posádku má k dispozici prostornou kuchyni s celou výbavou.

Kde se dá lenošit ? Oblíbené je lůžko před flybridge nebo prostor na síti a v předu. Velmi často se stává, že celá posádka si najde své místo, kde se sluní, opaluje nebo odpočívá a jen kapitán sedí u kormidla a hlídá prostor.

Čtyři kabiny, každá s vlastní toaletou a sprchou. Přední části jsou další dvě menší kabiny „skiperské“. Celkem lůžka pro deset osob. Obvykle přední kajuty neobsazujeme  a je nás na lodi 8.

Kapacita nádrží s vodou 730l a odsolovač. Teplá voda 60l.  Tato zásoba umožní být nezávislý na potřebě vody i když jsou na palubě 4 ženy a cítí potřebu každý den si umýt vlasy.  Při normálním  režimu plavby nám zásoba 700l vody vydrží 3dny a pak buď „vyrobíme“ vodu odsolovacím zařízením za plavby na motor, nebo využijeme možnost doplnit nádrže při návštěvě  městečka a oblíbené večeře.

Nejlépe když se podíváte na fotky. A ještě lépe, když s námi poplujete na některý seminář.